11 Mayıs 2009 Pazartesi

Bez Bebek Dünyaya Hoşgeldin Nana Masal Kitabı


Unutulan, kaybolan hatta kırılan tüm oyuncakların hayata döndüğü, oyunlar oynayarak ve dans ederek sonsuza kadar mutluluk ve neşe içinde yaşadıkları sihirli bir dünya… Dikkatli bakarsanız, belki burada siz de eski oyuncaklarınızdan birisini görebilirsiniz…

Oyuncaklar Dünyası’nda bir gelenek vardı: Yüce Peri Kulina, 100 yaşma gelen her oyuncağın bir dileğini gerçekleştirirdi. İşte bugün de sevimli Bez Bebek Nana’nın 100. yaş günü! Oyuncaklar Dünyası’nın bütün sakinleri, Nana’nın yaklaşan dilek töreni için heyecan içinde koşuşturup duruyorlardı.

Koridordaki kristal boy aynasının önünde, bildiği bütün sihirleri deneyerek kendisine elbise seçmeye çalışan Nana’nın yardımına, en yakın arkadaşı Balerin koşmuştu.”Merak etme Nana, sana hayal edemeyeceğin kadar güzel bir elbise yapacağım” dedi Balerin.

Balerin önce parmaklarının ucunda yükselmiş, sonra Nana’nın etrafında bir kere dönüp, tüm sihirgücünü kullanarak ona rüyalar kadar güzel, beyaz bir elbise giydirmişti. Bu elbisenin içinde bem beyaz bir kuğu gibiydi Nana…Hayranlıkla elbisesinin güzelliğini seyrediyordu. Artık hayatının en önemli günü için hazırdı… Kalbi heyecanla atıyordu.

kitabı www.kitapyurdu.com adresinden satın alabilirsiniz.

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder